MANİSA 23 °C
En Düşük 17 °C
En Yüksek 30 °C
Karakter Boyutu :
Büyükbaş hayvan kesimi 250 TL

Büyükbaş hayvan kesimi 250 TL

10 Ekim 2012 18:14 ÇarşambaVeteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ile birlikte Manisa Belediyesi Et Kombinası’nda denetleme yaptı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Manisa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ile birlikte Manisa Belediyesi Et Kombinası’nda denetleme yaptı. 

Kombinada çalışmaların tamamlandığını ve kesim için uygun koşulların hazır olduğunu belirten Manisa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Halil Erşahin, Manisa Belediyesi Et Kombinası’nın gayet güzel ve kurallara uygun olduğunu ifade etti.


Manisa Belediyesi Et Kombinası’ndaki incelemeye Zabıta Müdürü Aydoğan İra, Veteriner İşleri Müdürü Halil Erşahin ve Et Kombinası İşletmecisi Hüseyin Güleç ile veteriner hekimler katıldı. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesim yerleri ile soğuk hava depolarını gezen Manisa Belediyesi yetkilileri, kombinaya geçer not verdi. Denetimle ilgili bilgi veren Manisa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Halil Erşahin, “Mülkiyeti Manisa Belediyemize ait olan et kombinamız, Kurban Komisyonunca belirlenen ilk kesim yeridir. Burası Manisa’ya yakışır, tamamen hijyenik şartlarda ve denetim altında olan bir kombinadır. Hem sığır kesim hattı, hem küçükbaş hayvan kesim hattı, hem de alt katında sucuk dolum imalathanesi bulunmaktadır. Burasıyla ilgili Kurban Bayramı öncesi Zabıta Müdürlüğümüz ile beraber Veteriner İşleri Müdürlüğümüz olarak halkımızın daha hijyenik koşullarda, hak ettiği gibi kesimler yapabilmesi için incelemelerde bulunduk. Gayet güzel ve kurallara uygun bir kesimhane. İşletmecisine bundan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Kurban Bayramı’nda kurban kesecek olan vatandaşların kesim yeri olarak Manisa Belediyesi Et Kombinası’nı tercih etmesi durumunda sıra numaralarını şimdiden alabileceklerini de sözlerine ekleyen Erşahin, “Vatandaşlarımız sıra numaralarını şimdiden alırlarsa, hayvanlarını daha erken kesebilirler. Her yıl Kurban Komisyonu’nca belirlenen ücret tarifesi de bu yıl, büyükbaş hayvan kesimi için 250 TL, küçükbaş hayvan kesimi ücreti için 50 TL olarak belirlenmiştir” diye konuştu.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (2109) defa okunmuştur.

ETİKETLER

Manisa - Kurban bayramı

MANİSA - HABERLERİ